Piszesz się na to?

W Kole mamy kilku członków z implantami, jak również paru takich, którzy starają się o implant. Z związku z tym, proszą o pomoc.
Macie znajomych, bliskich z implantami? Także proszą o pomoc.

O co chodzi?

O procesor mowy – aktualnie sytuacja nie wygląda wesoło – niby pięć lat wymiany procesora, jednak przy obecnych przepisach czasem i czeka się na nowe procesory dłużej. Nie powinno tak być. Procesor mowy – zewnętrzna część implantu – to najważniejsza część – codziennie się go używa, a co za tym idzie – zużywa się, niszczy. Na rynek wchodzą coraz lepsze procesory, które mają więcej pasm dźwiękowych itp. Jak się zepsuje całkiem – czekasz w kolejce, często rok, dwa lata. Tyle czasu z zepsutym procesorem, nie mając możliwości normalnego funkcjonowania. Stąd apel o POMOC.
Pięknie Was prosimy – implantowiczów, opiekunów implantowanych dzieci, bliscy, znajomi, nauczyciele – o napisanie na kartce swoich obawów związanych z obecnie BARDZO TRUDNĄ SYTUACJĄ wymiany procesorów na nowe. Napiszcie co o tym sądzicie, czego się obawiacie. Formuła listu – dowolna. :)

Listy kierujcie do NFZ z waszym adresem zwrotnym, przyślijcie je na adres Stowarzyszenia „Słyszeć bez Granic”

ul. Listopadowa 23
95-035 Ozorków

Akcja ta kończy się 28 sierpnia 2016r. – wtedy wszystkie listy, które dotrą do Stowarzyszenia zostaną spakowane w jedną paczkę i wysyłane do NFZ.
Stowarzyszenie „Słyszeć bez Granic” działa prężnie w implantowanych interesie, do tego aby ICH głos został usłyszany jest POTRZEBNY WASZ ODZEW!
ZATEM…. DO DZIEŁA! Piszmy… piszmy – członkowie Koła także wezmą w to udział – piszmy… Niech zobaczą ilu jest implantowiczów, kim oni są, co oni są w stanie osiągnąć. Niech NFZ poczuje, choć trochę, co oznacza dla implantowiczów utrata możliwości słyszenia.

Wskazówki do listu – krótkie wspomnienie o tym jak poznałaś/poznałeś osobę zaimplantowaną – czy TY widzisz, że implant jest potrzebny tej osobie? Czy MASZ ŚWIADOMOŚĆ, że procesory mowy psują się i niezbędna jest wymiana po 5 latach codziennego użytkowania? Opiszcie to z własnej perspektywy.
POMOŻECIE?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>