Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych.

Przeglądając stare ulotki trafiłam na „Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych” Być może niektórzy z Was o niej nigdy nie słyszeli, a Ci którzy już o niej mają jakieś wiadomości mogą je  sobie teraz odświeżyć.

Co ta konwencja gwarantuje osobom niesłyszącym?

  • Zagwarantowanie, iż edukacja osób niepełnosprawnych, a w szczególności dzieci, niewidomych, niesłyszących oraz równocześnie niewidomych i niesłyszących, będzie odbywała się w językach i za pomocą środków komunikacji najbardziej odpowiednich dla danej jednostki, i w środowisku umożliwiającym maksymalny rozwój intelektualny i społeczny. 
  • Osoby niepełnosprawne będą mieć prawo, na równych zasadach z innymi obywatelami, do wsparcia i uznania swojej szczególnej tożsamości kulturowej i językowej, w tym języków migowych i kultury osób niesłyszących.
  •  Umożliwienie nauki języka migowego i promocja tożsamości językowej społeczności osób niesłyszących.

Odnośniki, do ulotki: cz1 konwencjicz2 konwencji. Przeczytaj, Pomyśl, Bądź życzliwy! 

/Jeżeli ktoś ma jakieś informacje o aktach prawnych dotyczących słabosłyszących lub niesłyszących proszę o pozostawienie komentarza lub odezwanie się  do mnie bezpośrednio na e-mail: paulina2309@poczta.onet.pl   :) /

 

 

Znalezione, gdzieś w internecie na podniesienie swojej motywacji:

Ludzie którzy nie słyszą mogą wszystko – z wyjątkiem słyszenia”-Irving King Jordan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>