Spotkanie Opłatkowe 2015 rok.

Dnia 16. 12.2015 r. odbyło się w naszej sali na KUL-u spotkanie opłatkowe. Oficjalnie rozpoczęło się od 17, a nieoficjalnie nawet i od 15:30. Czekamy, czekamy jak dzieci w Wigilię na pierwszą gwiazdkę, by móc rozpocząć kolację wigilijną. ;-)  Ot, co takie porównanie. Jak już była prawie 17:00- rozpoczęliśmy przygotowania- wystroiliśmy stół białym obrusem, postawiliśmy wypieki- czy to robione w domu, czy kupowane w sklepie. Jedno i drugie były pyszne! Nie tylko wypieki- był też czerwony barszcz z uszkami w kubkach, kutia, sałatka… By naszym gościom nie pousychały gardły z pragnienia- każdy mógł wziąć coś do picia- wodę, sok, herbatę, kawę. Kiedy wszyscy się zgromadziliśmy – członkowie Koła, nasza kurator- dr. Aleksandra Borowicz oraz panie związane z naszym Kołem- dr. Renata Kołodziejczyk, prof. Ewa Zyśk-Domagała oraz dr. Anna Podlewska a także, nasi nowi goście- Kasia, Krystian i Robert w naszej sali. Wiceprezes Koła- Ala rozpoczęła spotkanie czytaniem fragmentu z Biblii. Po wysłuchaniu i odmówieniu krótkiej modlitwy, zaczęliśmy w kółku składać wszystkim życzenia. O dobrych, pełnych miłości Świąt. O odkrywaniu „dziecka” w sobie. O tym, byśmy mogli na nowo przyjąć Pana Jezusa do naszych serc. Rodzinnych. Pełnych wiary. Spokojnych. A także złożone zostały życzenia odnośnie Nowego Roku. By był wspaniały, niesamowity, pełen wrażeń, żeby spełniły się nasze marzenia. Nie zabrakło też indywidualnych życzeń przy dzieleniu opłatkiem z każdą osobą, która była w sali. Rozpoczęliśmy degustację potraw, rozmowy. Atmosfera była iście świąteczna i z żalem powoli żegnaliśmy osoby, które z powodu różnych spraw rodzinnych, dojazdów czy braku czasu znikali za drzwiami naszego pokoju. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy w tym wyjątkowym dniu spotkać się z Wami! Dziękujemy, że byliście!

W tym miejscu, chciałabym naszym wirtualnym gościom – ponownie lub i po raz pierwszy życzyć Wam Wesołych, rodzinnych, pełnych miłości i wiary Świąt Bożego Narodzenia, a także jeszcze niesamowitszego, pełnych POZYTYWNYCH wrażeń Nowego Roku!

Napisała: Aleksandra Gulip

 

12404926_879695242138570_1986783536_o 12414113_879695275471900_693281131_o

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>